Siin lehel leiad lähema info Siskosmosejaamas toimuvate erinevate ringide ja muude grupisündmuste kohta. Allapool on enamikust neist veidi kirjas. Lehe sisu on viimati uuendatud 16.4.23. Eraldi lehed leiad Sündmuste alammenüüdena Konstellatsioonidele, Piirideta Eheduse kursusele ja Venitustunnile. Kõikide sündmuste ajakava asub kõrvaloleval Ajakava lehel.

Ühendatuse tunne on inimese üks suuremaid vajadusi. Oleme sotsiaalsed olendid, kes pole mõeldud üksi oma teed käima. Isegi kui oleme võtnud oma ellu väljakutse pikemalt või lühemalt üksinda elada, on meie vajadust aeg-ajalt endasarnastega kokku saada võimatu üle hinnata. Ei hakka siia kordama juhtumeid, mis on näidanud, et pikalt ilma puudutuseta jäänud inim- ja ahvibeebidki kurvakstegevalt surevad. Mitte vaid puudutus, mis kinesteetikuile on vaat et eluliselt oluline. Ka ühendatuse tunne. Lähedus koos või ilma kallistuseta. Kogemine, et meiesarnaseid on teisigi, kellega kokku saades tajume enesetundes meeldivat muutust, energeetilist kõrgemale tõusmist, kui soovite. Oma tunnete ja elukogemuse jagamine. Teiste päriselt kuulamine ja tundmine, et mind kuulatakse, mind pannakse tähele ja mulle antakse võimalus end väljendada ja olla, või vahel hoopis vaikida, aga ikkagi mind endi hulgas aktsepteerides ja mul olla lubades nagu olen. See kõik annab elamisele hoopis teise mõõtme.

Tõsi, on perioode ja aegu, mil meil on vaja nohistada omaette ja üksi. See on loomulik, aga sellest me praegu siin ei räägi. Me räägime sellest, kui meid valdab tunne, et vaja on taas saada inimeste sekka. Istuda ühises ringis ja laulda või rääkida. Näha kõiki ja olla nähtud. Mängida trummi või kuulata lõkke praksumist. Võib-olla hoopis tantsida nagu keegi ei vaataks, mis siis, et paljude säravate hingedega ühises vaibis. Või just seda enam. Või tantsida nii nagu kogu maailm vaataks? Väljendada end läbi liikumise. Kõigile. Võib-olla rüübata juurde tassike kuuma väekat kakaod, et see meie endi ja ühisenergia veelgi kõrgemale keerutaks ja aitaks luua helgemat maailma. Sest oma tundega me loome enda elu ja kui tunne on ülev ning tänulik, saab selline olema ka meie homne.

Just selle kõige pärast teeme ringe. Ringe, kus kohtume kauniste hingedega ja tuhmunud hingedega ja säravate hingedega ja murtud hingedega ja harju-keskmine-olek hingedega ja üsna teadmatuses hingedega ja eriliselt ärkvel hingedega. Igasuguste tähtede ja pärlitega. Loome ringe, mis täidavad ja arendavad, innustavad ja harivad. Ringe, mis lubavad nautida, anda ja saada… üha enam endaks. Ühendatuks. Ringe, mis annavad jõudu edasi kesta. Ringe, mis on lihtsalt elu pühitsemiseks, pärlite läikima löömiseks. Kauneid ringe. Südamlikke ringe. Lõbusaid ringe. Armastuse ringe.

Allpool neist lähemalt. Oled lahkelt oodatud. Osalemiseks on vähe eeldusi 😉 

Avatud Ring: minu lugu

Avatud Ringi idee sündis Brasiilia vaimses keskuses, kus mitmendat korda talvitunud eestlasele ühel hommikul anti taipamine: me potentsiaali avaldumist võib takistada mingi kivistunud uskumus – mingi nõiaring, mis ei lase su elul vabalt veereda. Nii tekkis idee kogukonnale välja pakkuda Avatud Ringi – õhtuseid õdusaid lugude jagamisi, kus osalejad saavad rääkida neid puudutanud päris lugusid. End avada ning avastada seeläbi ka ise oma hinge olemust, seda päris Mina, Elu kutset. Avatus loob ruumi, kus ka kuulajatel tekib soov ja võimalus jagada enda lugusid, loomingut. Neist õhtutest sai Brasiilias ühendav ning inspireeriv sündmuste traditsioon „Open Circle”, kuhu said vabalt tulla, kuulata, rääkida või vaikida.

Avatud Ringis jagab alati oma lugu keegi, kes on selleks meile eelnevalt vastavast soovist teada andnud. Harilikult on tal aega poolteist tundi, mille järel on väike paus. Teisena on võimalus end nähtavale tuua kellelgi kohaletulnute seast. Ette teatamata 😉

Senistes ringides on siiski kogu kolm tundi olnud ühe inimese päralt – on ju meil kõigil jagada endast alati palju rohkem. Kui kuulajail on põnev, küsimusi jätkub või praktilist tegevust, siis miks ka mitte. Ring on avatud…

Ruumi osaluspanus, 10€ sisaldab teed/kohvi/kakaod. Registreeruma ei pea – tule, kui kõnetab. Hea seltskond on kohal niikuinii.

🦄🦋✨

Ehedate kohtumiste ring (kakaoga)

Kohtume hoitud ruumis, toetavate kaaslaste ringis taotlusega olla kohal, kogeda, jagada, tunda ja väljendada. Kõike, mis just sel õhtul ja selles ringis üles tuleb. Jagame läbi südame ja kuulame kogu hingega. 

Õhtut alustame ökoloogiselt puhta ja eriti väeka Costa Rica toorkakaojoogiga. Kakao toob meid kohale, avab ukse keskmesse ning lubab kogeda ja väljendada end ehedalt. See on toredate inimeste päris kohtumine üksteisega ja iseendaga. Ilma ootusteta, plaanideta, olles valmis just selleks, mis sel õhtul sünnib. See on kohalolu ja autentsuse väe kasvatamine endas, oma sisemise leegi toitmise ja energia kõrgel hoidmise sündmus, mis annab meile just niipalju, kui igaüks valmis on.

Kohtume selliselt vabade hingedega korra kuus. Vahel on meil kutsutud ringi mõni erikülaline, kellega koos sünnib täitsa isesugune olemine või ka tegemine. Osalemisele ühtegi muud eeldust pole, kui vaid soov tulla. Kõik jagatu jääb mõistagi ringi ja kaasa võtame siit, selle, mis meid kõrgeimalt teenib.

Et kakao saaks Sinus paremini mõjule pääseda, palume mitte tarvitada sel päeval eelnevalt kofeiini sisaldavaid jooke ega muid meeli mõjutavaid substantse (alkohol jm).

Vabastav tants

Paar korda kuus laseme oma sisemise looma valla tantsupõrandal, et raputada end tühjaks kogunenud pingetest, koormavaist mõtteist ja raskest energiast. See kaks tundi on, et end tunda taas värskemana ja täis elujõudu, isegi kui füüsiliselt on väsitav.

Järgides maailmas levinud ekstaatilise tantsu tava, avame ruumi mentaalsele vaikusele, et intensiivistada kogemust ja kontakti oma kehaga, sisekosmosega. Tantsime, lubades kehal end väljendada läbi liikumise just nii nagu ta parajagu vajab ja soovib. Tantsime iseendaga ja endale, säilitades võime kontaktiks teistega läbi silmside ja liikumiste. Muusika juhib meid erinevatesse faasidesse meditatiivsest ekstaatilisteni ja tagasi, luues tantsurännaku lõpuossa introspektiivsed hetked integratsiooniks ja maanduseks. Päris lõpus sünnivad sageli spontaansed vabad vestlus- ja jagamisringid. See on ekstaatilise tantsu vorm, mille juured ulatuvad iidsesse šamanismi ja mille kaasaja elustajaks peetakse Gabrielle Rothi oma 5-rütmi tantsuga.

Kokku kestab sündmus kaks tundi, millest ca 1,5 h on tantsuline. Tantsurännakuks valib muusika enamasti Tauno või Elis Annelie või mõlemad koos. Teinekord teeb seda mõni tuntum plaadikeerutaja. Näiteks oleme teinud mitu pidu koos DJ-Mc Arne Lauriga Etnotekast.

Vahel teeme teistsugusena Kakaopidu ehk Kakaotantsu, kus alustame kakaoringiga alguses ning põhiosa ajast täidab vaba liikumine muusikas. Viimasel ajal on lisandunud selle lõppu väelaulude laulmine – mõnus ja samuti suurepärast enestunnet loov tegevus, millest inimesed ei raatsi kuidagi lahkuda. 💞

Meeste väeringid (hetkel pausi peal)

Teeme meeste väringe alates 2019 kevadest. Ajapikku on need muutunud sügavaiks ja meeste sisemist arengut ja keskmes püsimist toetavaiks kokkusaamisteks.

See on meeste kohtumine võrdseina, ehedaina ja isikupärastena. Küsimiste, jagamiste, arutelude, üksteise kuulamise ja sisevaatluste ring, mis kasvatab teadlikkust endast ja mees olemisest ning toetab kasvamist mehelikkuses. Kasv tuleb läbi mõistmiste ja enda avamiste, milleks pole sundi. On vaid võimalus sellisel määral, milleks oled hetkel valmis. Mida sügavamad avamised, seda sügavam transformatsioon oma tõelisse väkke. See kõik toimub hoitud ruumis ja ringis jagatut ei viida väljapoole.

Igal korral on ringis keskne teema, mis sünnib hetke ja kohaletulnute energiaist. Seda ei kuulutata enne välja.

Kohtume iga kuu üks-kaks korda, et kahe ja poole tunni vältel rääkida päris teemadel meeste jutte. Osalema on oodatud kõik mehed, keda ringi kutsub. Ringi tulek ei eelda eelnevat ringis käimist, praktikate tegemist või materjalide uurimist. 

Meeste ringe hoiab Tauno. Iga ringi loojad on aga samavõrra kõik ringis osalejad.

Järgmised ringi toimumise ajad-teemad leiad siit Ajakava lehelt. Ringis näeme, mehed!

🔱

Ühendusringid

Tegelikult on ühendusringid mitmed eelpoolgi nimetatud ringid, millistes kohtume. Ent kui eelnevad omavad pigem kindlaid formaate, siis muud ühendusringid võtavad lihtsalt teistsuguseid vorme või loovad sümbioose mitmeist teistest. Näiteiks võiks tuua šamaanitrummi-, jutuvestmise või šamanistlikud tervendusringid. Sellisid ringe on erinevad põhjused kokku kutsuda. Kuid üks ühine osa on neil alati: see on inimliku kontakti, jagamise, vastuvõtmise ja olla lubamise koht. 

Mõnikord me neis lihtsalt räägime. Ei, mitte small talk-i või mida sülg suhu toob, vaid olulisi lugusid, sügavaid teemasid, mis kellelgi hingel ja väljendamist või tagasisidestamist saada soovib. Mõnikord teeme muusikat. Mõnikord laulame, mõnikord ainult häälikuid või mantraid, mõnikord eesti keeles ka. Teeme meditatsioone ja rännakuid. Lõket. Saame lihtsalt kokku ja hoiame üksteise leeki kõrgel.

Ühendusringide alla käivad ka šamaaniringid ja väetaimede ringid, kus teeme sügavamat tööd endaga ning emakese Maa ja looduse hoidmiseks. Neid harilikult siiski avalikult välja ei kuuluta, sest nii on õigem. Kui Sul on vaja neisse jõuda, siis Sa ka jõuad! <3

Laagrid ja retriidid

Oleme teinud šamaani- ja (meeste) väelaagreid ning taimeretriite. Käinud ise Eesti seltskonnaga mitmel korral spirituaalsetes laagrites Saksamaal valge šamaani Karini juures. Karini kohta saad rohkem teada raamatust: „Kõige pikem teekond” 😉 Laagrid on alati olnud sügavate isiklike arengute katalüsaatoreiks ja toonud kokku inimesi, kellel on siin elus ühiseid asju ajada. Võimsad, transformeerivad ja avardavad, on need rikastanud meie teekonda viimasel ajal vähemalt paaril-kolmel korral aastas. Tulevaste kohta leiad info Ajakava lehel või saates meile ([email protected]) oma e-posti aadressi, misjärel ja lülitame Sind meilinimekirja. 

Sügavate kohtumisteni armastuse sagedusel! <3