Tauno Jürgenstein

• Konstellöör (sertifitseeritud perekonstellöör, EPKA liige).

• Transpersonaalne nõustaja (vt ka lk: Psühhoteraapia).

• Sertifitseeritud Bachi õieterapeut.

• Reiki tervendaja.

Huvitus inimese vaimsest poolest juba teismelisena. Enne selleni sügavuti jõudmist oli aga vaja käia läbi etapid kommertsist loodusteadusteni. Lõpetada kolm ülikooli. Kogeda isikliku elu draamasid ning õppida tundma, mis on tegelikult armastus.

Enda vaimse arengu teekonda alustas üle 17 aasta tagasi vabastava hingamise ja elu mittejuhusliku olemuse õppimisega Pärnu nõia Hans Luige juures. See teekond on viinud teda nii maailma eri otstesse kui enda psühhe sügavustesse ja hinge kõrgustesse.

Suurt rolli on mänginud kujunemises ja teadlikkuse kasvus kokkupuuted valgustunutega. Cesar Terueli, Mooji ja Unmani vahetud kontaktid on olnud kindlasti olulisim. Kuigi – alahinnata ei saa raamatute tarkusi. Võimsaks suhteteemaliseks kooliks ja transformeerijaks kujunes mõned aastad kestnud suhe avatud südamega tervendajast naisega. Täiesti teisi inimeseks olemise aspekte on teadvustanud kümned muutunud teadvuse sisundite kogemised, sealhulgas rännakud psühhedeelikumidega.

Pöördeliseks sai kolmekuuline üksi rändamine Ameerikates 2016. aastal. Pärast seda on bioloogitöö elust üha enam taandunud. Selle asemel algas 2018. a kevadest töö inimestega. Praegu lõpetab kunagi alustatud hüpnoteraapiaõpingud ja täiendab end pidevalt. Hiljuti näiteks eratreeningutega konstellatsioonide ja biosensoorsel meetodil Agnese Karlsoni juures ja kehapsühhoteraapia alal Robert Randmaa juures. Kasutab töös lisaks ülaltoodule kõiki oma arenguteel kogunenud teadmisi ja kogemusi.

Ameerikate rännakust kirjutas raamatu „Kõige pikem teekond”. Mõtteid avaldab aeg-ajalt pikemate kirjutistena blogis: usaldusetee.com.

Elis Annelie Jürgenstein

• Gongimeister, muusik, laulja ja ülemhelide häälija. 

• Hääle- ja heliterapeut. 

• Sertifitseeritud helimassaaži terapeut.

Klassikalise kõrgema muusikaharidusega Elis Annelie oli aastaid muusikast täiesti eemal. Sukeldunud ilumaailma ja parfümeeria alale koolitama, jumestama ja nõustama. Tundus, et elu on paigas ja kõik on sirgesti. Ent elul on alati üllatusi varuks. Hakkas juhtuma asju ja endagi suureks üllatuseks selgus, et elu polnud olnud mitte paigas vaid “seisnud paigal”. Eludraamad keerutasid üles korraliku tormi. Seni kergelt huvitanud spirituaalsus muutus ühtäkki mõistmisi ja elu alustalasid raputavaks maavärinaks, omandades tegeliku tähenduse. Ja silmad hakkasid avanema. Ühes nendega tahtsid kõrvad taas harmooniaid kuulda ja käed neid luua. Elis Annelie leidis tee tagasi muusika juurde, aga nüüd juba hoopis uues võtmes. Võtmes, mille keskmeks on saanud:

• mantrad, iidsed ja võimsad; 

• ülemhelid;

• häälega tervendamine, lihaspingete lõdvestamine, keha balansseerimine.

• sügavalt transformeeriavte instrumentidega helirännakud ja vibroakustiline massaaž. 

Nagu ta ise ütleb: „Kausside ja gongidega võib lammutada ja müristada igaüks, aga kui nende mängijal on kõrva ja kätt harmooniale ning terviklikkuse taju, on tulemus täiesti teisest klassist. Tean Eestiski mõlemat sorti tegijaid ja võite arvata, kumbad mind rohkem inspireerivad?”

Elis Annelie inspiratsioonivahenditest leiad rohkem lugeda Heliteraapia lehelt. Kogema saad tulla temaga aega kokku leppides või siis, kui teeme avalikke sündmusi, millised leiad Ajakavast.